Fín Salmela dostal trojzápasový dištanc za zákrok na Goligoskiho

14.05.2012 Celý región

Helsinki 14. mája (TASR) - Fínsky hokejový obranca Anssi Salmela dostal od disciplinárnej komisie IIHF trojzápasový dištanc za nešetrný zákrok na Američana Alexa Goligoskiho v nedeľňajšom dueli na MS v Helsinkách (0:5). Tréner "Suomi" Jukka Jalonen tak bude môcť počítať s jeho službami až v prípadnom finále či v zápase o tretie miesto. Informovala o tom oficiálna stránka šampionátu.

Salmala dostal za narazenie na mantinel v tretej tretine duelu s Američanmi trest na 5 minút+do konca stretnutia. Disciplinárka pri vynesení ortieľu brala do úvahy, že Goligoski mohol po zákroku do oblasti hlavy a tváre utrpieť vážne zranenie. Salmela nenastúpi v záverečnom súboji základnej A-skupiny proti Kazachstanu, vo štvrťfinále ani v prípadnom semifinále. Trénerovi Jalonenovi robí starosti aj zdravotný stav brankára Kariho Lehtonena, ktorý utrpel v zápase s USA zranenie v dolnej časti tela.